کرم قهوه چیست؟

کرم اسپرسو

کرم قهوه چیست؟

کرم قهوه از سوئیس می آید و یکی از محبوب ترین انواع قهوه است. این قهوه مانند اسپرسوی معمولی از دستگاه های اتوماتیک قهوه ساز تهیه می شود.  در واقع کرم قهوه یک فوم بسیار معطر و قهوه ای مایل به قرمز است. که بر روی اسپرسو قرار دارد. این ماده زمانی ایجاد می شود که فشارشکرم قهوه دی اکسید کربن موجود در قهوه  را با روغنهای محلول در قهوه ریز آسیاب شده ترکیب می کند.

 مشخصات کرم قهوه

از نظر بصری ، کرم قهوه به طور یکنواخت بر روی قهوه ظاهر می شود ، از قوام محکمی برخوردار است و دارای یک رنگ قرمز مایل به قهوه ای است.  این ماده علاوه بر برخی از انواع قندها ، دی اکسید کربن و پروتئین ها ، حاوی روغن دانه قهوه نیز می باشد.  همچنین ساختار آن حاوی چربی است باعث جدا شدن کف از قهوه می شود.

ویژگی های اصلی

ویژگی کیفی کرم کافه را همان نمای ابتدایی یا تاج آن مشخص می کند. در نگاه اول ، کرم باید رنگ قهوه ای روشن و قوام ثابت داشته باشد. کرم خیلی تیره نشان می دهد که مقدار پودر قهوه بیش از حد زیاد است. اگر رنگ آن خیلی سبک و روشن باشد ، زمان پردازش آن به اندازه کافی طولانی نبوده یا دانه قهوه خیلی درشت بوده است. کرم عالی نه تنها از نظر بصری نسبت به بقیه قهوه ها متمایز است ، بلکه از نظر طعم و مزه نیز تلخ تر از بقیه قهوه ها است. این به دلیل محتوای بیشتر چربی در کرم اسپرسو است.

آماده سازی کرم قهوه و موارد مورد نیاز : 

دستگاه پرتافیلتر با آسیاب اسپرسو

برای تهیه صحیح کرم قهوه ، فشار مناسب ، که با آن آب از طریق پودر قهوه فشرده می شود ، نقش تعیین کننده ای دارد. زیرا این تنها راه ایجاد کرم اسپرسو است. تنها تفاوت در تهیه کرم اسپرسو ، مقدار بیشتر آب است. در کرم آب در فشار زیاد در عرض 20 تا 30 ثانیه از طریق پودر قهوه به بیرون رانده می شود. در این شرایط یک کرم اسپرسو خوشمزه ایجاد می شود که حاوی بسیاری از مواد معطر می باشد. به هر حال ، کرم نه تنها باید زیبا به نظر می رسد ، بلکه به طعم خاص قهوه نیز کمک می کند.کرم قهوه

-قهوه تازه (اگر نیاز به قهوه دارید میتوانید اقدام به خرید نمایید )

نحوه سرو کرم قهوه

کرم قهوه به طور خاص در سوئیس محبوب است. در آنجا به “Schümli” یا “Schweizer Schümli” نیز معروف است. این نام از اصطلاح سوئیسی کف (Schum) گرفته شده است. در سوئیس ، به طور سنتی و در اصل بدون شیر و شکر نوشیده می شود. اما  بسته به اولویت شخصی ، می توان آن را با کمی شیر یا شکر نیز نوشید.

مواردی که در کیفیت کرم قهوه تاثیرگذار هستند

دستگاه های ارزان قهوه و اسپرسو معمولاً قادر به ایجاد فشار لازم در تولید قهوه و ایجاد کرم متراکم و پایدار بر روی قهوه نیستند. ساده ترین راه برای تشخیص این کرم رنگ بسیار روشن و تاول یا پف شدید آن است. از نظر طعم و مزه ، این نوع کرم لزوماً قهوه و کرم خوبی نیست.

همچنین می توانید خیلی راحت کیفیت کرم را خودتان آزمایش کنید. کافی است کمی شکر روی کرم قرار دهید. اگر شکر به سرعت از طریق کف قهوه غرق شود ، پس شما با کرم بسیار حفره دار و نسبتاً ضعیفی روبرو هستید. از طرف دیگر ، اگر نفوذ شکر به داخل کف را به آرامی مشاهده کردید ، باید بدانید که این یک کرم کیفیت بالای دارد.

حقایق جالب در مورد تهیه کرم قهوه

برای تهیه یک کرم سفت و معطر ، ابتدا باید آسیاب مناسب دانه های قهوه استفاده شده را پیدا کنید. بهترین راه برای این کار استفاده از دستگاه پورتافیلتر با آسیاب اسپرسو جداگانه است. دستگاه های قهوه ساز کاملاً اتوماتیک گزینه های مناسب برای این کار هستند. سن دانه های قهوه نیز در تهیه کرم قهوه نقش مهمی دارد. دانه  کهنه تر در ترکیب با دمای بیش از حد دم در حین آماده سازی تأثیر منفی بر قوام کف دارد. علاوه بر این اگر کرم شما بسیار سبک شده باشد ، ممکن است دانه های قهوه خیلی درشت باشد یا زمان پردازش آن خیلی کوتاه انتخاب شده باشد. از طرف دیگر ، اگر کف خیلی تیره باشد ، از قهوه خیلی آسیاب شده استفاده شده است.

اصولاً برای تهیه کرم می توانید از قهوه روبوستا و عربیکا استفاده کنید. با این حال ، از آنجا که دانه عربیکا معطرتر است و روبوستا کرم قوی تری را فراهم می کند ، ترکیبی از هر دو نوع دانه در مخلوط قهوه ، به اصطلاح “مخلوط” ، بسیار توصیه می شود.

و میتوانید از مطالب دیگر درباره خرید قهوه تازه یا تفاوت قهوه ها را در اینستاگرام باریسما دنبال کنید

این نوشته در قهوه ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *